050-992-92-91

שדרות נים 2, ראשון לציון. מגדל עסקים עזריאלי ראשונים ,קומה 5.
בריאותא, קומה 2, נפחא 25 מרכז ONE באר שבע

ניתוח החלפת כתף

מה זה?
ניתוח החלפת כתף, הינו ניתוח שבו מוציאים חלקי עצם וסחוס פגועים, ומחליפים אותם במשתל מלאכותי, במטרה לשפר את טווח התנועה, התפקוד והפחתת הכאב.

למי זה מתאים?
ניתוח החלפת מפרק הכתף מתאים לאנשים שסובלים מכאב קשה מנשוא, אשר הגורם לו הוא תהליך ניווני של הסחוס במפרק. תהליך זה עלול להופיע ללא כל גורם ראשוני, או מספר שנים לאחר שברים של הכתף.

מהו המשתל המלאכותי?
המשתל מורכב מסגסוגת מתכתית ומפלסטיק.

כמה זמן מחזיק המשתל המלאכותי?
אין תאריך תפוגה ידוע מראש למשתלים מלאכותיים. הערכה כללית סבירה היא כ 15 שנים, אך ישנם משתנים רבים מדי מכדי להעריך שרידות של משתל.

אילו פעילויות ניתן לבצע עם משתל מלאכותי?
המשתלים המלאכותיים מאפשרים פעילויות יומיומיות בסיסיות, ופעילות גופנית מתונה, כגון שחייה. רמת החזרה לפעילות משתנה מאדם לאדם. המשתלים אינם מיועדים לעמוד בעומס רב, ואינם מאפשרים פעילות אינטנסיבית כמו הרמת משקולות או משחקי כדור.

נותחתי. מה עכשיו?
לאחר ניתוח החלפת מפרק הכתף, היד תהיה מקובעת מספר שבועות במתלה, כמעט בכל שעות היממה (למעט בזמן פיזיותרפיה), כולל בזמן שינה. מומלץ לפנות לפיזיותרפיה טרם הניתוח, על מנת לקבל הדרכה לפעילות יומיומית ללא שימוש ביד שתנותח.

קצב ההחלמה הינו מאוד אישי. לא ניתן להעריך מראש את קצב ההחלמה האישי שלך. עליך לקחת בחשבון 8 שבועות של הגבלה בפעילויות יומיומיות, כולל נהיגה. חזרה לפעילות מלאה עשויה לארוך 6-12 חודשים.

כתף כואבת

או כתוב לנו הודעה