050-992-92-91

שדרות נים 2, ראשון לציון. מגדל עסקים עזריאלי ראשונים ,קומה 5.
בריאותא, קומה 2, נפחא 25 מרכז ONE באר שבע

תסמונת צביטה בירך

איך זה קורה?
תסמונת תפס הירך נגרמת מחיכוך של עצם הירך באגן, באזור האצטבולום. החיכוך עלול להיווצר בשל מבנה מולד של עצמות אלה, בשל היווצרות עצם עודפת בעקבות פעילויות מסויימות, בד"כ כיפוף מוגבר של המפרק, וכן הוא עלול להיווצר לאחר שברים סביב המפרק.

למי זה קורה?
תסמונת תפס הירך שכיחה יותר בין העשור השלישי לחיים, לעשור החמישי. התסמונת שכיחה יותר אצל אתלטים.

האם זה מה שיש לי?
התלונות העיקריות בתסמונת תפס הירך הן הגבלה בתנועה, וכאב בתנועות כיפוף עמוק. במקרים מסוימים, תסמונת תפס הירך עשויה לגרום גם לנזקים של הסחוס והלברום, וכאשר אלו מתרחשים, עשוים להופיע בנוסף, גם קליקים ותחושת היתקעות של המפרק.

AIIS
FAImodel

איך מאבחנים תסמונת תפס של הירך?
עיקר האבחנה מתבצע על ידי שילוב בין התלונות האופייניות, הבדיקה הגופנית וצילום רנטגן מכוון למפרק הירך במנחים שונים.

חשוב לדעת כי ישנן סיבות רבות לכאב סביב מפרק הירך, אשר חלקן כלל אינן נגרמות מבעיה במפרק עצמו. לכן, כאשר תיבדקו במרפאה, ייתכן כי ייבדקו גם מקורות אחרים לכאב, כמו הגב התחתון או הברך.

איך מטפלים בזה?
טיפול שמרני – הטיפול השמרני כולל בעיקר שינוי אופי פעילות, והימנעות מפעולות הגורמות לכאב.
טיפול ניתוחי – ניתן לשייף את המבנים הגרמיים הגורמים לתסמונת תפס עצם הירך בשיטה ארתרוסקופית. בניתוח זה, ניתן גם לטפל בבעיות של הסחוס והלברום, כאשר אלו קיימות.

נותחתי מה עכשיו?
לאחר הניתוח, חשוב להתחיל ביצוע פיזיותרפיה בתוך שבוע מהניתוח. לשם כך עליך לקבוע תור מבעוד מועד עם מכון פיזיותרפיה. מרבית המנותחים רשאים לדרוך דריכה מלאה מיד לאחר הניתוח. עם זאת, אנו ממליצים על שימוש בקביים, בעיקר בשל כאב בזמן דריכה. קצב ההחלמה הינו מאוד אישי. לא ניתן להעריך מראש את קצב ההחלמה האישי שלך. עליך לקחת בחשבון כחודש של הגבלה בפעילות יומיומית, כולל נהיגה. חזרה לפעילות ספורטיבית עשויה לארוך 4-6 חודשים.

hip impingement testing

או כתוב לנו הודעה