פאלאס קליניק, במגדלי ויצמן 14 קומה 1 תל אביב בריאותא, קומה 2, נפחא 25 מרכז ONE באר שבע

התהליך עד לניתוח

יש לכם שאלה? כתבו לנו כאן בטופס הפנייה.

הצעד הראשון הינו לקבוע פגישה עם הרופא המנתח. בהגיעך לפגישת הייעוץ עליך להביא עמך צילומים קודמים (MRI, CT, רנטגן, מיפוי וכו'), סיכומי מחלה ובדיקות רלוונטיות אחרות. במהלך הפגישה הרופא יסביר לך מהן האפשרויות העומדות בפניך, היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן. במידה והנך זקוק לבדיקות נוספות תקבל הפניות מתאימות וכן תקבל הפניה לפיזיותרפיה במידת הצורך.

לאחר הפגישה עם המנתח ובדיקתו ובמידה ויוחלט על ביצוע ניתוח, הרופא יתאם את מועד הניתוח ויידע אותך על מועד הניתוח.

טרם הניתוח תוזמן למרפאת טרום ניתוח שם תשאל לגבי מצבך הרפואי הכללי והבעיה הנוכחית. יש להביא לפגישה זו מכתב מרופא המשפחה המסכם את ההיסטוריה הרפואית שלך (אבחנות רפואיות וטיפול תרופתי) ומכתב ממומחה העוסק בתחום הבעיה הרפואית במידה וקיים. עליך להביא למרפאה זו בדיקות אחרונות (ספירת דם, צילום חזה, אק"ג וכו'), חוות דעת מנתח ומסמכים רפואיים. אם הנך לוקה במחלות שונות עליך להביא סיכומי מעקב למשל ייעוץ קרדיולוג או רופא ריאות.

במרפאה זו תקבל הסבר על שיטת ההרדמה בה ינקוט המרדים והסיבוכים והסיכונים הקיימים ותתבקש לחתום על טופס הסכמה להרדמה. שיטת ההרדמה מותאמת אישית למטופל ולסוג הניתוח. כמו כן המרדים יסביר לך על דרכים לטיפול בכאב לאחר הניתוח.

כחלק מההליך הטרום ניתוחי ניתן להערך כבר לתקופת ההחלמה מהניתוח ולבצע סידורים לקראת השחרור מבית החולים לאחר הניתוח בעזרת צוות האחיות והעובדות הסוציאליות. בנוסף, יש לוודא במהלך שלב זה כי קיים כיסוי ביטוחי וטפסי התחייבות. במידה ותצטרך, צוות בית החולים יסייע ויכווין אותך כיצד עליך להשיג את האישורים הנדרשים.